Carrefour
22 października 2019W składzie sieci Carrefour znajdują się super- oraz hipermarkety. Powstała ona w 1959 roku na zachodzie Europy (Francja). 4 lata później w mieście Annecy otworzono pierwszy taki...
Aktualizacja: 12.07.2022
Sklepy Dino rozwijają się bardzo szybko, co roku powstają nowe. Choć najczęściej występują w małych miejscowościach, nie jest to normą.
Duże zainteresowanie klientów i zyski pozwoliły sieci zwiększyć sprzedaż o ponad 24 proc. w pierwszym kwartale 2021 roku w porównaniu z ubiegłym. Do końca kwietnia działały 1 532 sklepy. Liczba placówek przekroczyła już 1 622, co stanowi znaczący wzrost w stosunku do 1 302 sklepów sprzed roku. Wyniki są zdumiewające. Gazetka Dino oferuje wiele produktów w promocyjnych cenach, co sprawia, że jest tak popularna i szybko przyciąga klientów. Gazetka Dino nie ogranicza się jedynie do chwilowych promocji, ale oferuje również stałe oferty.
Dzisiaj przedstawiamy czytelnikom historię powstawania i rozwoju małych sklepów o nazwie Dino. Historia sieci Dino sięga 1999 roku, kiedy w województwie Wielkopolskim otwarto pierwsze sklepy Dino-Shopy. W tym czasie głównym hasłem sklepów było "Najbliżej Ciebie". Dzięki temu hasłu założyciele sieci starali się być jak najbliżej swoich klientów: lokalizowali sklepy na terenach mieszkalnych, dobierali asortyment do potrzeb klientów i ustalali dla nich rozsądne ceny. Dzięki staraniom kierownictwa sieć zaczęła się szybko rozwijać i w 2011 roku w Polsce było około stu sklepów o tej nazwie. Obecnie liczba supermarketów Dino zbliża się do 2000. Supermarkety o tej nazwie znajdują się w Wielkopolskim, Dolnośląskim, Lubuskim, Opolskim, Łódzkim, Kujawsko-Pomorskim, Śląskim, Mazowieckim, Świętokrzyskim i Małopolskim i Pomorskim.
Głównym wyróżnieniem sieci Dino jest to, że wszystkie jej sklepy zajmują bardzo małą powierzchnię. Przy okazji, większość z nich nie jest wynajmowana, ale prywatna. Właściciele starają się zlokalizować Dino tak, aby nie konkurowało z dużymi sieciami w Polsce, a wręcz przeciwnie, było od siebie oddalone. Jednocześnie każdy sklep posiada asortyment towarów, który jest w stanie zaspokoić codzienne potrzeby klientów. W rzeczywistości sieć Dino w jakiś sposób przypomina polską sieć Żabkę.
Każdy sklep Dino oferuje obecnie około 5000 artykułów, w tym owoce i warzywa, nabiał, słodycze, herbatę i kawę, soki, przyprawy, przysmaki mięsne i rybne. Świeże pieczywo i aromatyczne bułeczki można również kupić w sklepach Dino. Poza artykułami spożywczymi sieć sklepów oferuje chemikalia domowe, kosmetyki, artykuły codziennego użytku, a także artykuły świąteczne. Dino posiada własnych, zaufanych dostawców produktów. Na przykład, prawie wszystkie produkty mięsne sprzedawane są tutaj pod marką Agro-Rydzynę. Kilka lat temu polskie Ministerstwo Gospodarki przyznało marce certyfikat "Najwyższa Jakość".
Supermarkety Dino oferują system nagród dla swoich lojalnych klientów, dzięki którym mogą oni oszczędzać w sklepach. Zwiedzający są informowani o zniżkach i sprzedaży w sieci za pośrednictwem gazet reklamowych. Jakie są główne "plusy" Dino? Ludzie rzadko przychodzą tu na "zakupy", ale zawsze można znaleźć potrzebny towar. Po drugie, ceny są raczej niskie w porównaniu z innymi supermarketami. Po trzecie, jest jakość towarów: ponieważ nie ma ich tak wiele jak w dużych supermarketach, o wiele łatwiej jest sprawdzić ich świeżość i datę ważności. Krótko mówiąc, Dino jest wygodnym, małym sklepem, który stara się żyć zgodnie ze swoim hasłem i naprawdę być bliżej klienta.